среда, декември 15, 2010

Лас : Не знам дали ке останам во Реал

Posted on 12/15/2010 by Raisinloaf


Ласана Диара на денешното интервју во Мадрид даде шокантна изјава пред присутните со изјавата дека не е сигурен дали ке остане во Реал.

Иако вчера е објавено дека клубот одлучил за негова продажба , Мурињо одма ја отфрли таа можност и го блокираше неговиот трансфер.Сепак Францускиот интернационалец не е сигурен во својата иднина во Реал по изгубениот статус на првотимец по доаѓањето на Кедира а Диара исто така не сака кога е користен на други позиции - односно на позиција десен бек.Лас говореше и за написите во медиумот Спорт за недоразбирањата во соблекувалната , како и за можните засилувања.Тој изјавил дека Икер е капитен на клубот а Роналдо лидер и дека нема приметено ништо необично помеѓу нив двајца.И двајцата работат напорно за да му помогнат на клубот.То говореше и дека клубот има два врвни напаѓачи - Игуаин и Бензема.Сепак не се знае дали Мурињо ке му дозволи да го напушти Реал , бидејки по мечот со Сарагоса го прогласи за највреден играч во тимот како и на мечот со Сарагоса.

1 Response to "Лас : Не знам дали ке останам во Реал"

Leave A Reply