вторник, декември 28, 2010

Манчестер Сити го сака Пепе на лето?

Posted on 12/28/2010 by Raisinloaf


Манчестер Сити ја прати ситуацијата со стоперот на Реал Мадрид , Пепе и се надеваат дека играчот нема да го продолжи договорот со Кралскиот Клуб.

Според весникот АС , Сити е сериозно заинтересиран за Португалецот кој неодамна изјави дека сака да остане во Реал но и дека сака подобри услови.Сити би му понудил 5 милиони евра по сезона , што 27-годишниот играч ги бара и од Реал.Пепе со Реал има договор до 2012 година и заработува по 1.8 милиони од сезона што е многу малку според него.Сепак деновиве во интервјуто за Марка , Пепе изјави дека ке прифати 4 милиони евра а највисоката сума што Реал му ја нуди е 3.5 милиони.

No Response to "Манчестер Сити го сака Пепе на лето?"

Leave A Reply