сабота, декември 25, 2010

Самуел Ето се враќа во Реал Мадрид?!

Posted on 12/25/2010 by Raisinloaf


Есклузивна вест од преминувањето на Ето во Реал Мадрид објави денеска италијанската Газета која тврди дека Мурињо веке средил се со Морати.

Реал наводно веке ги започнал преговорите со Интер околу Ето.Камерунскиот напаѓач кој своите најдобри моменти во кариерата ги помина во Барселона своите први чекори во Европа ги направи во редовите на Реал Мадрид.Мурињо и покрај подобрите изданиа на Бензема сепак нема многу верба во него и не сака да ризикува , па затоа сака нов напаѓач.Иако играчот не е заинтересиран за заминување од Интер сепак Морати може да го наговори на тоа и Ето би бил вклучен во трансферот на Кака од Реал во Интер.Наводно Перез за Кака бара 20 милиони + Ето и со тоа би им вратил на Милан за трансферот на Ибрахимович.Засега нема официјални потврди иако Перез повеке преферира да купи млад,талентиран и во добра форма напаѓач и најмногу се интересира за Фернандо Љоренте.Навивачите на Реал не веруват многу во овие натписи бидејки Реал во последно време го поврзуваат со многу напаѓачи но на крај испаѓа дека се шпекулации.

No Response to "Самуел Ето се враќа во Реал Мадрид?!"

Leave A Reply