четврток, декември 23, 2010

Марсело:Морам да продолжам вака

Posted on 12/23/2010 by Raisinloaf


Левиот бек на Реал Мадрид , Марсело изрази задоволство за својот напредок оваа сезона и се надева на уште подобро издание во продолжението на сезоната.

Марсело:Напорно работам оваа сезона и се надевам дека ке напредувам со секој изминат ден.Празниците добро ке ми дојдат бидејки ке поминам време со фамилијата и ке се одморам.22-годишниот Марсело прокоментира за синоќешната победа на Реал над Леванте од 8-0 во првата утакмица во осминафиналето на Кралскиот Куп.Моравме да постигнеме што повеке погодоци за да си го олесниме реваншот.Наша цел беше силен почеток на натпреварот и да им дадеме до знаење на Леванте дека нема што да бара на Бернабеу.Сега е време да се одмориме и потоа се враќаме на работа по празниците.

No Response to "Марсело:Морам да продолжам вака"

Leave A Reply