петок, декември 24, 2010

Педро Леон ја одби Севиља

Posted on 12/24/2010 by Raisinloaf


Педро Леон цврсто стои на ставот дека сака да се докаже во Реал и тоа е причината што одбил да преговара со Севиља.24 годишниот крилен напаѓач им рекол не на челниците на Севиља како и неговиот соиграч Естебан Гранеро а почетокот на преговорите челниците на Севиља сакале да ги започнат на денот на натпреварот со Реал.Леон изјавил дека сака да остане во Реал Мадрид иако не е стандарден во првиот состав па затоа не го интересира ниедна понуда од Севиља колку и да биде примамлива.Марка открива дека Гранеро порано ги одбил исто понудите од Севиља а истото им го порачал и преку неговиот агент Тео Лазар.Ова е добра работа бидејки Леон и Гранеро се млади и имаат надеж дека можат да се докажат во дресот на Реал.Севиља сакаше и да го позајми Серхио Каналес но се откажаа.

No Response to "Педро Леон ја одби Севиља"

Leave A Reply