петок, декември 24, 2010

Љоренте деновиве е виден во Мадрид , преговара ли со Реал?

Posted on 12/24/2010 by Raisinloaf


Фернандо Љоренте овие денови се наоѓа во Мадрид па новинарите веднаш започнаа да шпекулираат дека посетата е поврзана со Реал Мадрид.Младиот напаѓач на Атлетик Билбао деновиве во Мадрид го следеше тенискиот меч на Надал и Федерер а се сретна со претставниците на Адидас со кои потпиша нов договор.Реал Мадрид а посебно Мурињо го посакуваат овој напаѓач кој е еден од најдобрите во Примера.Новинарите на АС уште повеке ја подгреваат атмосферата со написите зошто Љоренте договорот го потпишува во Мадрид кога сите претходни ги договарал во Билбао па со тоа започнаа да шпекулираат дека тој воедно во Мадрид преговара и за неговото преминување во Реал.Наводно Перез е спремен да одвои доволно пари за Љоренте бидејки е добар играч,Шпанец е,еден од најдобрите стрелци во Примера и воедно за него е и заинтересиран и Мурињо.

No Response to "Љоренте деновиве е виден во Мадрид , преговара ли со Реал?"

Leave A Reply