недела, декември 26, 2010

Мурињо:Роналдо ги надмина сите мои очекувања

Posted on 12/26/2010 by Raisinloaf


Тренерот на Реал Мадрид , е воодушевен од играта на неговиот тим , а посебно од Кристијано Роналдо за кој тврди дека ги надминал сите негови очекувања.

Мурињо денеска говореше за 2010 година во која го доби тренерското место во Реал Мадрид и дека со сето срце ке го исполни четиригодишниот договор.Португалецот говореше за своите сонародници а посебно за Роналдо.За Мурињо оваа сезона на ниеден фронт сеуште не е готова и неговите играчи ке се борат за сите трофеи.Оваа сезона Реал игра добро во Купот,Во ЛШ ги добија Лион кој и не игра добро сезонава додека Реал е најдобра екипа по грушната фаза а во домашното првенство се со само два бода зад Барса.

Мурињо:Се надевам дека ке го исполнам 4-годишниот договор,бидејки овде можам да поминам и неколку години а да не освојам некој трофеј.Зад нас е фрустирачка сезона.Вистина е дека од клубот не добив дозвола да ја водам репрезентацијата на Португалија.Што се однесува до моите играчи , сите имаа успешна сезона.Анхел Ди Мариа ме изненади позитивно и ги освои срцата на Бернабеу,додека Роналдо ги надмина сите мои очекувања.Зад нас оваа спортска година ке беше перфектна доколку не загубевме од Барселона но тоа е фудбалот и такви работи се случуваат.Игравме одлично на сите фронта и ке се бориме за секој трофеј.

No Response to "Мурињо:Роналдо ги надмина сите мои очекувања"

Leave A Reply