недела, декември 26, 2010

Фергусон со 14 милиони за Ласана Диара

Posted on 12/26/2010 by Raisinloaf


Деновиве како и обично сите играчи на Реал со нешто се поврзувани.На оние кои се на заминување од Реал , Каналес,Гранеро и Диара им се прилучи и Лас.
Наводно Сер Алекс Фергусон е спремен на 25 годишниот Ласана Диара да понуди 14 милиони евра за да стигне до услугите на Французинот.Сепак Реал не би се задоволил со 24 милиони и може да бара 3 милиони повеке за играчот кој може да игра на неколку позиции и од кој Фергусон очекува да го стабилизира средниот ред.Ласана веке играше во Англија во тимовите на Арсенал и Челзи.Фергусон на располаѓање има 60 милиони евра за засилувања а Ласана и Давид Де Геа од Атлетико Мадрид му се приоритетни трансфер цели.

No Response to "Фергусон со 14 милиони за Ласана Диара"

Leave A Reply