среда, декември 15, 2010

Игуаин работи напорно , Роналдо повреден?

Posted on 12/15/2010 by Raisinloaf


Гонзало Игуаин работи напорно со цел да ја избегне операцијата која би го одалечила три месеци од терените.Деновиве работи дупли тренинзи заедно со физоотерапефтите и добро напредува.

Но , денеска првиот тренинг го пропуштил Роналдо.Португалецот не се појавил на тренингот ,туку останал во теретаната а клубот засега нема дадено никакви информации за можна повреда.Премногу би било за Реал доколку и Роналдо го пропушти дуелот со Севиља , посебно што и лани го пропушти поради повреда а Реал загуби.Добра работа е што Игуаин кој сериозно се посветил на тешки вежби со цел да избегне операција.Тој по седум дена одмор решил да продолжи со тренинзи со посебни вежби.Тоа значи дека нема да има одмор за него и секој ден ке работи за да ја оствари најдобрата опција за него и за клубот.Во иста ситуација беа и Казорла од Виљареал и Туре од Барса и тие мораа на операција а ако тоа се случи и со Игуаин нема да го гледаме во осминафиналето од ЛШ кој се игра на 15 и 23 фебруар.

No Response to "Игуаин работи напорно , Роналдо повреден?"

Leave A Reply