сабота, декември 11, 2010

Повикани за мечот со Сарагоса

Posted on 12/11/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо го објави списокот на играчи кои ке му бидат на располагање за мечот со Сарагоса.

На списокот не се најде Рамос кој ке паузира еден месец но и Кедира кој исто така е повреден.Мурињо не смета ни на Каналес,Кака,Гаго,Дудек и Игуаин исто така повредени.Изненадува фактот дека во тимот го нема младиот Пабло Сарабиа кој дебитираше во средата против Оксер, додека Алваро Мората доби место меѓу 20 те повикани.И голманот Пачеко од Кастиља доби побик откако се повреди Дудек.

Повикани:

Голмани:Касиљас,Адан,Пачеко
Одбрана:Арбелоа,Пепе,Албиол,Матеос,Карваљо,Гарај,Марсело
Средина:Лас,Диара,Гранеро,Алонсо,Озил,Ди Мариа,Педро Леон
Напад:Роналдо,Бензема,Мората

Натпреваро се игра во 19:00 часот

No Response to "Повикани за мечот со Сарагоса"

Leave A Reply