петок, декември 10, 2010

Заслужува ли Сарабиа да биде во првиот тим?

Posted on 12/10/2010 by Raisinloaf


Пабло Гарсија Сарабиа (роден 11 Мај , 1992 год) е играчот кој во средата дебитираше за Реал Мадрид.Долго се зборува за овој бисер во академијата на Реал и со прикажаното против Оксер докажа дека не за џабе се смета за најголем талент во академијата на Реал.Сега прашањето е дали Реал треба да се расфрла со милиони за да доведе засилувања или треба да им се дава шанса на младите.Сарабија својата кариера ја започнува во Фудбалска Академија Западен Мадрид - Боадилиа Дел Монте , од каде во 2004 година како 12-годишен преминува во академијата на Реал.За вториот тим има одиграно 29 натпревари од 2009 година па наваму и има постигнато 6 погодоци.Тој успешно ги поминува и младинските категории на шпанската репрезентација , со У16 репрезентацијата има три настапи и два погодока за нив , У17 20 настапи и 5 погодока , У18 два настапи и У19 шест настапи и шест погодоци.

На блогот ке има поставено анкета каде ке може да се изјасните дали овој играч треба да добие стандардно место во првиот тим и можност да се бори за своето место во Реал Мадрид.1 Response to "Заслужува ли Сарабиа да биде во првиот тим?"

.
gravatar
Анонимен Says....

SEKOJ ZASLUZUVA SANSA, PODOBRO NEKOJ KOJ SO MOZE DA IGRAE OTKOLKO MILIONI ZA NEKOJ SO KE SA POKAZE 1 GODINA I TOLKO NISTO POVEKE DA NE POKAZE.. A VOA DETE KAK SO GLEAM IMA TALENT UBAVO IGRAE

Leave A Reply