четврток, декември 09, 2010

Дудек ке паузира 6 недели

Posted on 12/09/2010 by Raisinloaf


По повредата во 46 минута од мечот против Оксер , за Дудек оваа полусезона е завршена.Оваа сезона Реал нема среќа со повредите.Дудек ке мора на операција по испитите во клиниката Ла Моралеја во Мадрид.Најкасно до утре би требало да биде направена операцијата по што го чека 6-неделно опоравување.Сепак , Жозе Мурињо нема причина за да стравува бидејки третиот голман Адан одлично се претстави по влегувањето во игра на местото на Дудек.До крајот на полусезоната Реал ке одигра уште 4-ри натпревари од кои последната против Леванте од купот.

No Response to "Дудек ке паузира 6 недели"

Leave A Reply