недела, октомври 03, 2010

Повикани за Депортиво

Posted on 10/03/2010 by RaisinloafЖозе Мурињо го објави списокот на играчи кои ке конкурираа за првите единаесетпина кои ке се спротистават на Депортиво.На списокот од 20 играчи не се наоѓаат повредените Каналес,Гаго,Гарај и Кака.Раул Албиол иако се опорави сепак Мурињо се реши да не го повика за мечот со Депортиво за да може комплетно да биде подготвен за наредната утакмица.Педро Леон кој имаше проблеми со тренерот Мурињо повторно не е повикан во тимот со што се подгреваат шпекулациите за негово заминување.

Голмани:Касиљас,Дудек,Адан
Одбрана:Рамос,Марсело,Арбелоа,Пепе,Карваљо,Матеос
Средина:Гранеро,Лас,Алонсо,Ди Мариа,Озил,Кедира,Хуан Карлос
Напад:Игуаин,Кристиано Роналдо,Бензема

1 Response to "Повикани за Депортиво"

.
gravatar
Анонимен Says....

Normally I do not learn post on blogs, however I would like to say
that this write-up very compelled me to check out and do it!
Your writing style has been amazed me. Thanks, quite nice post.


my page meith

Leave A Reply