петок, октомври 01, 2010

Реднап:Мурињо нема да го добие Бејл

Posted on 10/01/2010 by Raisinloaf


Тренерот на Тотенхем , Хари Реднап коментираше на медиумските натписи дека Жозе Мурињо е заинтересиран за Герет Бејл.Реднап порача дека Мурињо може само да ужива во настапите на Бејл бидејки нема да го има.

Реднап:Прочитав во медиумите дека настапите на Герет ги прати менаџерот на Реал Мадрид , Жозе Мурињо.Како и да е , една работа е сигурна , Бејл нема да оди никаде.Мурињо може да ужива во неговите настапи бидејки нема да го пуштам да се пресели во Реал.

No Response to "Реднап:Мурињо нема да го добие Бејл"

Leave A Reply