петок, октомври 01, 2010

Рибеиро:Кака беше на чекор до Реал во 2002

Posted on 10/01/2010 by Raisinloaf


Бившиот агент на Кака , Вагнер Рибеиро во разговор за Уол Еспорте откри дека неговиот бивш клиент бил на чекор до потпишување со Реал во 2002 година.

Рибеиро:Откако ме контактираа од Милан отидов таму но Леонардо ми рече дека Кака не им е потребен бидејки го имаат Ривалдо и Руи Коста.Потоа отидов во Мадрид и таму скоро се беше договорено а Кака требаше да отиде на позајмица во Гетафе , меѓутоа се случи пресврт.Во Реал веке триеа раце што го имаат Кака но ми се јавија од Милан кои се предомислија и понудија повеке од тоа што го нудеше Реал и најпрво побаравме повеке од челниците на Реал кои не беа спремни да ја зголемат понудата и Кака заврши во Милан.

No Response to "Рибеиро:Кака беше на чекор до Реал во 2002"

Leave A Reply