вторник, октомври 05, 2010

Интер го сака Кака во Јануари

Posted on 10/05/2010 by Raisinloaf


Иако сеуште е надвор од терените поради повреде , Бразилецот Кака сеуште е актуелен низ медиумите кои го поврзуваат со преселба во Интер.Според пишувањата на Panorama.it , Интер сака во Јануари да го доведе Кака како позајмен играч и да го откупи во Јуни , плаќајки му на Реал 25 милиони евра.Секако , Реал нема никакви шанси да ја прифати оваа понуда , поебно што би загубиле 40 милиони евра откако минатото лето го доведоа од Милан за 67 милиони евра.Се верува дека Реал би се разделил со Кака само доколку не задоволи во вториот дел од сезоната и тоа за сума од 50 милиони евра.

No Response to "Интер го сака Кака во Јануари"

Leave A Reply