вторник, октомври 05, 2010

Пепе сепак ке потпише нов договор

Posted on 10/05/2010 by Raisinloaf


Според каталонски спортски дневни, Пепе е многу близу до постигнување на нов договор со Реал Мадрид.Наводно Мурињо извршил притисок врз Перез објаснувајки дека Пепе е од големо значење за тимот и неговиот договор мора да се продолжи.Мурињо и сам призна дека по мечот со Депортиво разговарал со Перез околу ситуацијата на Пепе.Барањата на се 3.5 милиони по сезона а моментално заработува 1.8 милиони евра по сезона.

No Response to "Пепе сепак ке потпише нов договор"

Leave A Reply