среда, октомври 06, 2010

Албиол спремен за Малага

Posted on 10/06/2010 by Raisinloaf


Раул Албиол се опорави од повредата и ке биде спремен за мечот против Малага.Реал Мадрид во наредното коло од Примера игра против Малага на гости.Стоперот , Албиол кој минатата сезона од Валенсија е доведен за 15 милиони евра нема одиграно ниту еден натпревар оваа сезона поради повреда на глуждот со која се здоби на 18 август.Реал тој ден играше против Стандард.На списокот на повредени стопери остана само Гарај.

No Response to "Албиол спремен за Малага"

Leave A Reply