среда, октомври 06, 2010

Хавиер Пасторе се поблиску до Реал или Барселона

Posted on 10/06/2010 by Raisinloaf


Младиот Аргентинец , Хавиер Пасторе е главна трансфер цел на двата најголеми ривали во Шпанија.Манчестер Сити,Челзи,Арсенал,Милан и Баерн се само едни од многуте клубови кои го пратат младиот Пасторе кој со своите 21-година веке ги воодушевува фудбалските фанови.Но како најголеми кандидати за потписот на Пасторе се Реал Мадрид и Барселона.Како што пишува Тутоспорт , Барселона е спремна за него да исплати високи 40 милиони евра што е многу примамлива сума.Реал според претседателот на Палермо испратил 25 милиони евра летово но сепак понудата е одбиена.Сепак , Перез се очекува во Јануари да понуди 50 милиони евра за Пасторе и да го остави до крајот на сезоната како позајмен играч во Палермо.Зампарини откри дека и Баерн испратил 30 милиони евра за Пасторе , но засега ните Реал , ниту Баерн и Барселона немаат потврдено дека имаат испратено понуда.

No Response to "Хавиер Пасторе се поблиску до Реал или Барселона"

Leave A Reply