вторник, октомври 05, 2010

Касиљас : Мурињо има посебен однос со тимот

Posted on 10/05/2010 by Raisinloaf


На свеченото доделување на наградите на МАРКА ,каде доби награда за најдобар играч на светското првенство , Икер Касиљас говореше за Жозе Мурињо.Марка вчера ги доделуваше наградите за најдобар напаќач,тренер,најдобар домашен напаѓач,најдобар голман и најдобар играч на Светското Првенство каде Шпанија го освои златниот медал.Една од тие награди , поточно за најдобар играч на Светското Првенство ја доби голманот на Реал Мадрид , Икер Касиљас кој беше еден од најзаслужните за освојувањето на златниот медал.На таа свеченост Касиљас говореше за Мурињо и неговиот однос со тимот.

Касиљас:Мурињо има еден посебен однос со сите играчи од тимот.Во нас всади мисла дека мораме да бидеме силни одбрамбено а се останатот ке дојде.Многу добро се снајде во новата екипа и докажа дека е голем тренер.Оваа сезона нема да биде борба помеѓу Реал и Барселона туку овде е и Валенсија,Виљареал,Севиља и Атлетико кои покажаа дека се добри и мислам дека мала разлика ке одлучува за шампионската титула во Шпанија.

No Response to "Касиљас : Мурињо има посебен однос со тимот"

Leave A Reply