петок, октомври 22, 2010

Повикани за Сантандер

Posted on 10/22/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо на медиумите им го објави списокот на играчи кои се повикани за утрешниот дуел со Сантандер.Реал утре на Бернабеу во рамките на 8-то коло го пречекува Расинг Сантандер.И на оваа утакмица ке биде изоставен Серхио Каналес кој ги пропушти Милан и Малага.Повикани се 20 играчи меѓу кои по подолго време се наоѓа и Каналес кој оваа утакмица му е од огромно значење.

Повикани: Касиљас,Дудек,Ада,Арбелоа,Пепе,Албиол,Марсело,Карваљо,Матеос,Лас,Кедира,Алонсо,Ози,Каналес,Гранеро,Леон,Ди Мариа,Бензема,Игуаин и Роналдо.

Натпреварот почнува во 20:00 часот.

No Response to "Повикани за Сантандер"

Leave A Reply