петок, октомври 01, 2010

Причините поради што Педро Леон е изоставен од тимот

Posted on 10/01/2010 by Raisinloaf


Педро Леон после успешната предсезона , има доста проблеми во Реал Мадрид но по своја вина.Крилниот играч наводно е изоставен од тимот кој патуваше кај Оксер од три оправдани причини.Новинарите на Марка ја опишаа неговата ситуација во која Мурињо сосема оправдано го изоставил од тимот и на прес конференцијата го критикувал дека тој не е ниту Зидан ниту Марадон.Првата и главна причина била занемарувањето на тактиката на мечот против Леванте.Леон наводно одработил доста спротивни работи од тоа што му е сугерирано од тренарот , а и после тоа се фалел дека тренерот ке го стави во првата постава.После тоа на еден ден пред натпреварот со Оксер се појавил во друштво на тренерот на Гетафе и неколку играчи од истиот тим.Тоа била последната капка што ја прелила чашата кај Мурињо и морал да интервенира за играчот да почне да се однесува професионално.Некои Италијански медиуми изјавуваат дека Милан наводно ке го доведе Леон на шестмесечна позајмица на што и самиот играч ке се согласел

No Response to "Причините поради што Педро Леон е изоставен од тимот"

Leave A Reply