петок, октомври 01, 2010

Алонсо:Против Депортиво сакаме победа со подобра игра

Posted on 10/01/2010 by Raisinloaf


Чаби Алонсо порача дека тимот во недела против Депортиво покрај победа сака да одигра добра утакмица и на тој начин во целост да ги задоволи навивачите.

Алонсо:Даваме се од себе,но сеуште можеме да се поправиме.Можеме да бидеме подобри кога е во прашање колективот.Засега сме задоволни од она што го прикажавме но сеуште мораме да работиме за да го достигнеме нивото од лани.Балансот помеѓу одбраната и нападот е добар.Не примаме погодоци и се надевам дека ке продолжиме така.Создаваме многу шанси за гол, посебно против Ајакс а победивме само со 2:0.Против Депортиво сакаме да победиме и да одиграме добро.Против Оксер бевме многу добри, ја контролиравме утакмицата , не создадовме многу шанси за гол бидејки противникот многу добро се бранеше , но на крајот сепак победивме.

No Response to "Алонсо:Против Депортиво сакаме победа со подобра игра"

Leave A Reply