недела, септември 12, 2010

People : Руни во Реал за 79 милиони евра

Posted on 9/12/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо и Флорентино Перез имаат исто мислење кога е во прашање Вејн Руни.Реал Мадрид е решен да ангажира нов напаѓач во тимот а играчот на Манчестер Јунајтед , Вејн Руни е прва опција според People.Вејн Руни исто како и Ешли Кол има проблеми со новинарите во Англија поради скандалите па лесно може да се реши за промена на средината.Според весникот од Мадрид се спремни да испратат понуда од 79 милиони евра а Руни би требало да добие совршен договор во Реал.

No Response to "People : Руни во Реал за 79 милиони евра"

Leave A Reply