недела, септември 19, 2010

Oла Таивонен на мета на Реал

Posted on 9/19/2010 by Raisinloaf


Откако фантастично ја отвори новата сезона во Холандија , Ола Таивонен се најде како можно засилување на Реал Мадрид.Шведскиот репрезентативец и напаѓач на ПСВ Ајндховен , игра во сјајна форма па во шест натпревари во новата сезона во Холандија постигна шест погодоци.Таивонен исто така е мета и на англиските гиганти а како најсериозен конкурент на Реал е Манчестер Јунајтед кој за Таивонен е спремен да издвои 5 милиони евра.Швеѓанинот е висок 193 сентиметри и се чини како идеален напаѓач за англиските клубови но и за Реал и Жозе Мурињо кој очајно бара напаѓач кој ке постигнува погодоци од прекини , нешто што во новата сезона не им оди на Игуаин и Бензема.

No Response to "Oла Таивонен на мета на Реал"

Leave A Reply