среда, септември 01, 2010

Oфицијално : Рафаел Ван Дер Варт премина во Тотенхем

Posted on 9/01/2010 by RaisinloafРеал Мадрид и Тотенхем на официјалните веб страни објавија дека е реализиран трансферот на Рафаел Ван Дер Варт од Реал Мадрид во Тотенхем.Откако ФИФА одобри да се реализира трансферот се чекаше одлуката на челниците на Премиерлигата.Вредноста на трансферот според АС е 11 милиони евра а ке Ван Дер Варт ке ги има истите услови како и во Реал Мадрид.Рафаел ке потпише четиригодишен договор.Интересно е дека Баерн Минхен беше заинтересиран и понуди 21 милион евра но клубовите не се договорија па Реал мораше да ја прифати понудата на Тотенхем која изнесуваше цели 10 милиони помалку.

No Response to "Oфицијално : Рафаел Ван Дер Варт премина во Тотенхем"

Leave A Reply