четврток, септември 02, 2010

Мурињо за Gazzetta dello Sport

Posted on 9/02/2010 by RaisinloafТренерот на Реал Мадрид , Жозе Мурињо даде изјава за италијанскиот весник Gazzetta dello Sport како што одговараше на повеке прашања поврзани со Реал Мадрид.

Мурињо : Ова е Реал Мадрид и тоа не може да се проемени.Ако некој играч не се чувствува доволно моќен за да го издржи притисокот ,подобро е да не потпишува со Реал Мадрид.Во мојата кариера имав многу успеси со Порто,Челзи и Интер па не гледам зошто не би успеал со Реал , впрочем јас сум сигурен дека ке успеам да ги повторам успесите од Челзи,Порто и Интер со Реал Мадрид.Во неколку години во Реал Мадрид се сменија многу тренери , Капело,Шустер,Рамос и Пелегрини тоа не е добро за една генерација на талентирани и млади играчи.Сега ни треба стабилнос , немам опсесија за да освојувам титули и ке работам смирено во Реал а титулите и победите ке дојдат многу брзо.Доколку имав опсесија за да освојувам титули ке останев во Интер за да ги освојам сите шест титули.
Играње против Реал Мадрид дури и во пријателски натпревар е како да играш финале на Светско првенство.

No Response to "Мурињо за Gazzetta dello Sport"

Leave A Reply