понеделник, септември 06, 2010

Maрсело се врати на тренинзите

Posted on 9/06/2010 by RaisinloafМарсело Виеира и Ласана Диара се вратија во тимот по здобиените повреди.Марсело се врати на тренинзите по повредата здобиена на подготовките за репрезентацијата на Бразил.Мурињо одлучи Марсело да биде вклучен во составот кој ке ја пречека екипата на Осасуна во сабота.Додека Марсело е комплетно достапен за Мурињо , тоа не е случај со Ласана Диара кој денеска за првпат тренираше со топка и нема да игра со Осасуна.Мурињо во првиот тим повика играчи од Кастиља - Хуанфран,Алекс,Сарабиа и по прв пат повикана е големата надеж на Реал , Алваро Мората кој единствен од младинците ке остане во првиот тим а ако има среќа и ке заигра.

No Response to "Maрсело се врати на тренинзите"

Leave A Reply