понеделник, септември 06, 2010

Мората дебитираше за Кастиља

Posted on 9/06/2010 by RaisinloafРеал Мадрид изгледа го доби наследникот на Раул Гонзалез.Раул го напушти Реал ова лето и тоа беше огромно разочарување за навивачите на Реал.Но како одминува времето во школата на Реал секогаш се наоѓал по некој играч кој многу ветува и е прогласуван за нов клупски херој.Истата работа се случи со Раул, но се смета дека Раул ке го наследи младиот Алваро Мората.

17-годишниот напаѓач кој во Реаловата академија дојде од Гетафе , дебитираше пред неколку дена во дресот на Реал Мадрид Кастиља на натпреварот против Коруха.Неговото деби го проследија многу шпански медиуми а Мората веке стана играч кој го обожаваат сите навивачи на Реал.Клубот неодамна му понуди професионален договор на младиот Матес а се очекува дека наскоро истиот ке му биде понуден и на Мората,кој тренерот Мурињо изјави дека ке му даде неколку шанси сезонава во првиот тим но дека сеуште е рано за целосна афирмација во првиот тим.

No Response to "Мората дебитираше за Кастиља"

Leave A Reply