среда, септември 29, 2010

Mурињо:Ризикот се исплатеше

Posted on 9/29/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо во разговор за Л`Екип изјави деа е задоволен со играте на мечот со Оксер , и дека ремито помеѓу Ајакс и Милан му одговара на тимот , бидејки со победа во следниот круг Реал практички го обезбедува пласманот во следниот круг.

Мурињо:Ризикувавме но на крајот победивме.Ја контролиравме утакмицата и иако имавме помалку шанси отколку на претходните утакмици , екипата одигра добро.Во тешка група сме но сепак имаме 6 поени.Добро е што Милан ремизираше.Ако победиме на Бернабеу на мечот против Милан ке се пласираме во 1/8 финалето.

No Response to "Mурињо:Ризикот се исплатеше"

Leave A Reply