четврток, септември 30, 2010

Реал Мадрид се интересира за напаѓач на Малага

Posted on 9/30/2010 by Raisinloaf


Шпанските гиганти Реал и Барселона го следат напредокот на талентираниот Венецуелски напаѓач Саломон Рондон, ако се верува на написите на Corriere dello Sport.
Рондон се пресели во Малага оваа лето за 3.5 милиони евра , откако постигна 10 погодоци во 36 натпревари во втората лига во Шпанија за Лас Палмас.21 годишниот прикажува одлични перфоманси за Малага сезонава каде во 4 натпревари постигна 3 погодоци.

No Response to "Реал Мадрид се интересира за напаѓач на Малага"

Leave A Reply