сабота, септември 04, 2010

Mурињо:Понекогаш играчите треба ги нервираш

Posted on 9/04/2010 by RaisinloafЖозе Мурињо откри еден од начините како да се мотивираат играчите за време на тренинзите и натпреварите.Кога Мурињо во неколку наврати го подигна гласот на Бензема и му изнакажа некои работи закои Бензема сигурно не сакаше да ги слуша , сите беа по малку зачудени , но овој потег на Португалецот барем засега се исплати бидејки го разбуди Бензема на мечот против Херкулес постигна два гола.Сепак на мечот против Мајорка , Бензема не покажа игра како претходно против Херкулес.

Мурињо: "Понекогаш играчите треба се мотивираат на начин кој ги нервира.Тоа е еден од начините за да се докажат на терените и овој начин првпат го применив кога работев во Челзи.
Барселона има многу јак состав и секогаш ме прашувате што мислам за нив.Во сезоната не играме 38 пати против Барселона , играме против други 18 екипи и сите мечеви се тешки , па не мислам само на Барселона."

No Response to "Mурињо:Понекогаш играчите треба ги нервираш"

Leave A Reply