сабота, септември 04, 2010

Марсело подготвен за Осасуна , Бензема за БИХ?

Posted on 9/04/2010 by RaisinloafПо повредата здобиена на тренингот , Марсело се очекува да биде спремен за мечот со Осасуна на домашен терен.
Карим Бензема сепак го пропушти мечот на Франција против Белорусија но се очекува 22-годишниот напаѓач да биде спремен за мечот против Босна и Херцеговина во Сараево.Иако беше спремен за вчерашниот дуел сепак во договор помеѓу лекарите на Реал и Француската Репрезентација , селекторот Лорен Блан се одлучи да не ризикува со Бензема на мечот против Белорусија.

No Response to "Марсело подготвен за Осасуна , Бензема за БИХ?"

Leave A Reply