сабота, септември 04, 2010

Каналес:Ке успеам во Реал

Posted on 9/04/2010 by RaisinloafМладиот и талентиран играч на Реал Мадрид даде изјава за медиумите во Шпанија за која тврди дека доколку во првата сезона не ги докаже очекувањата за него нема да се предаде и да го напушти клубот.Серхио Каналес ја започна фантастично својата кариера во Реал Мадрид.Еден од најмладите во клубот играше сјајно на позицијата офанзивен плејмејкер.Затоа тој е уверен дека ке успее во Реал Мадрид па клубот не би го напуштил дури и тоа да го побарат од него.

Каналес:"Овде штотуку дојдов и немам намера да се откажам.Уверен сум дека ке успеам во овој тим.Рафаел Ван Дер Варт е класа играч и многу добaр човек.Жал ми е што мораше да не напушти но околностите беа такви.И сега имаме доста квалитетен среден ред, и јас ке се борам за моето место во стартниот тим."

No Response to "Каналес:Ке успеам во Реал"

Leave A Reply