недела, септември 05, 2010

Реал го има новиот Зидан , Енцо Зидан

Posted on 9/05/2010 by RaisinloafВо младите категории на Реал Мадрид се кали новиот Зидан , Алан Енцо Зидан.Најстариот од трите сина на Зинедин Зидан кој е роден 24 март 1995 година неодамна е прекомандуван во кадетскиот тим на Реал Мадрид.Енцо има само 15 години и покажува талент кој наликува на неговиот татко кој беше светски и европски првак.Неговото име е исто тако познато , го добил по Енцо Франческоли.Енцо во младинските погони на Реал го носи дресот со број 10 , кој неговиот татко го носеше во дресот на репрезентацијата на Франција.Тој има сјаен дриблинг како и неговиот татко и обично игра по левата страна.Неодамна шпанскиот весник АС го пратеше неговиот настап каде играл само првото полувреме и оставил длабок впечаток дека се работи за голем талент а неговиот тим победил со 3-0.

No Response to "Реал го има новиот Зидан , Енцо Зидан"

Leave A Reply