вторник, септември 21, 2010

Реал Мадрид доби одобрение за нов покрив на Бернабеу

Posted on 9/21/2010 by Raisinloaf


На годишното собрание на одборот на клубот , Флорентино Перез го презентираше годишниот буџет на клубот и изјави дека по исплакањето на долговите на клубот , ке инвестира во реновирање на Сантијаго Бернабеу.Покрај стадионот , Перез ке гради тематски парк во кој ке ја има сета историја на клубот и др.Според изјавите на медиумите , градоначалникот на Мадрид , Алберто Руиз Галардон дал одобрение за ваквиот проект на Флорентино Перез и бара што побрзо да се реализира планот бидејки Реал е голем бренд а стадионот има голема историја и важно е за градот Мадрид тој да биде центар на фудбалските случувања.Исто така се надева дека надворешната фасада ке му даде нов модерен лик на стадионот.

No Response to "Реал Мадрид доби одобрение за нов покрив на Бернабеу"

Leave A Reply