вторник, септември 21, 2010

Фановите на Барса веруваат дека Реал ке ја освои ЛШ

Posted on 9/21/2010 by Raisinloaf


По се доаѓањето на Мурињо во Реал предизвика мал страв кај фановите на Барселона кои веруваат дека Реал оваа сезона ке ја освои 10-та титула во Лигата на Шампионите.
Каталонскиот дневен весник Ел Мундо Депортиво изврши анкета во која прашањето беше до каде ке стигне Реал во Лигата на Шампионите.

11% изјавиле дека Реал Мадрид нема да ги помине групните натпревари , т.е дека нема да се квалификува за 1/8 финалето.
25% изјавиле дека Реал Мадрид ке стигне до 1/8 финалето.
15% изјавиле дека Реал Мадрид ке стигне до 1/4 финалето.
Само 8% веруваат дека ке се квалификува за 1/2 финалето.
Сепак на големо изненадување најголем број од гласовите на анкетата , 36% изјавиле дека Реал Мадрид оваа сезона ке ја освои Лигата на Шампионите иако не го посакуваат тоа.

No Response to "Фановите на Барса веруваат дека Реал ке ја освои ЛШ"

Leave A Reply