вторник, септември 21, 2010

Најава : Реал Мадрид - Еспањол

Posted on 9/21/2010 by Raisinloaf


Вечерва започнува 4-то коло од Ла Лига.Реал Мадрид на домашен терен во 22:00 часот го пречекува каталонскиот тим Еспањол.Жозе Мурињо побарал од тимот да остварат победа и да одиграт против Еспањол подобро отколку со Ајакс.

Мурињо нема да смета на Серхио Каналес кој се повреди на тренингот и ке отсуствува цели три недели , потоа Езекел Гарај и Кака.за Гарај се очекува да се врати за една недела.
Еспањол пак доаѓа без Иван Алонсо,Иван Де Ла Пена,Датоло и Хави Маркес.

Можни состави:
Реал Мадрид (4-2-3-1): Касиљас,Рамос,Пепе,Карваљо,Марсело,Чаби Алонсо,Кедира,Роналдо,Ди Марија,Озил,Игуаин.

Епањол (4-2-3-1): Камени,Чика,Виктор Руиз,Давид Гарсиа,Душер,Галан,Луис Гарсија,Верди,Каихон,Серхио Гарсија

Судија:Клос Гомез

Стадион : Сантијаго Бернабеу - Мадрид

No Response to "Најава : Реал Мадрид - Еспањол"

Leave A Reply