петок, септември 10, 2010

Мората ги одбил Челзи и Ливерпул за Реал Мадрид

Posted on 9/10/2010 by Raisinloaf


Големиот Талент за Реал Мадрид , Алваро Мората е одлучен да успее во Реал Мадрид поради што одбил неколку сериозни понуди од англиски тимови.Според медиумите се работи за Ливерпул и Челзи кои долго време го пратиле неговиот напредок по што одлучиле дека се работи за голем талент па затоа сакале да го ангажираат уште ова лето.Сепак 17-годишниот напаѓач е одлучен да се наметне кај тренерот Мурињо кој исто така има големо мислење за младиот шпанец па покрај во подготвителниот период реши да му дава шанси и во текот на оваа сезона во Шпанското Првенство.

No Response to "Мората ги одбил Челзи и Ливерпул за Реал Мадрид"

Leave A Reply