петок, септември 10, 2010

Реал и Барса по Ван Дер Вил

Posted on 9/10/2010 by Raisinloaf


Реал Мадрид и Барселона повторно влегуваат во вкрстена борба по потпис на еден играч.Според порталот Goal.com , Реал и Барса се заинтересирани во своите редови да го донесат 22-годишниот холандиски репрезентативец Грегори Ван дер Вил кој е способен да игра на секоја позиција во одбраната а посебно на бековските каде Реал е најтенок.Според друг спортски сајт Transfermarketweb.com , Ван Дер Вил е проценет на 10 милиони евра но по одличните игри на светското првенство и истите во неговиот тим Ајакс , неговата цена би можела да достигне и до 18 милиони евра.Пеп Гвардиола и Мурињо се воодушевени од неговите игри и двајцата би сакале да го видат во својот тим.Ван Дер Вил неодамна преговараше со Баерн Минхен но сепак до договор не дојде.Исто и Реал летоска беше поврзан до можноста да го доведе Ван Дер Вил но понуда никогаш не била пратена за него.

No Response to "Реал и Барса по Ван Дер Вил"

Leave A Reply