четврток, септември 30, 2010

Севиља заинтересирана за Арбелоа

Posted on 9/30/2010 by Raisinloaf


Алваро Арбелоа се најде на мета на неколку европски клубови меѓу кои се наоѓаат Севиља,Марсеј и Рома.Сепак медиумите досега пласираа само шпекулации околу можните понуди за играчот.Се вели дека Севиља наводно понудила непозната сума за Арбелоа во Јануари да се пресели во оваа екипа.Севиља исто така е заинтересира и да го довене на шестмесечна позајмица но Реал сигурно нема да се согласи ниту на продажба а камоли на позајмица бидејки играчот е корисен за тимот а и договорот му е до 2014 год.Арбелоа е проценет на 12 милиони евра но сигурно Марсеј и Рома не би понудиле толку а Севиља не е спремна да плати повеке од 8 милиони евра.

No Response to "Севиља заинтересирана за Арбелоа"

Leave A Reply