четврток, септември 30, 2010

Бенитез тргнува по Алонсо

Posted on 9/30/2010 by Raisinloaf


Чаби Алонсо се поврзува со повторна соработка со тренерот Рафаел Бенитез каде заедно работеа во Ливерпул.Играчот минатата сезона го напушти Ливерпул за да се пресели во Реал Мадрид а Рафаел Бенитез летово го презеде кормилото на Италијанскиот и Европски шампион Интер.Инте силно се поврзуваше со Алонсо минатото лето но играчот се одлучи за Реал Мадрид а откако не успеа Морати летово да го ангажира Маскерано се чини дека своето внимание сега ке го насочи кон Алонсо.Чаби е под договор со Реал до 2014 и изјави дека нема намера да ја напушта Шпанија а Реал не би го продал за сума помала од 30 милиони евра.

No Response to "Бенитез тргнува по Алонсо"

Leave A Reply