четврток, септември 30, 2010

Милито е решението за нападот?

Posted on 9/30/2010 by Raisinloaf


Диего Милито се споменува како можно решение за проблемите во нападот , јавува Тутоспорт кој се потпира на извори од Шпанија.Жозе Мурињо одлучил дека во Јануари , Реал мора да доведе нов напаѓач , а тоа може да резултира со продажба на Бензема.Италијанските медиуми шпекулираат дека Мурињо ке тргне по Милито бидејки Аргентинецот може да биде одличен партнер на Игуаин а и двајцата се познаваат од Аргентинската репрезентација.Реал би платил за Милито 8 милиони евра помалку отколку што Морати го проценува а 31 годишниот напаѓач во една прилика изјави дека сака повторно да работи со Мурињо.Проблети во нападот кај Реал се видливи, статистиката говори дека ниеден од играчите не во форма а освен Реал , за Милито се интересира и Манчестер Јунајтед.

No Response to "Милито е решението за нападот?"

Leave A Reply