четврток, септември 30, 2010

Ди Мариа имаше собраќајна несреќа

Posted on 9/30/2010 by Raisinloaf


Играчот на Реал Мадрид и херојот од последниот натпревар , Анхел Ди Мариа имаше собраќајна несреќа во Мадрид.Ди Мариа синоќа додека со својата девојка се возел низ Мадрид и не се работи за потешка несреќа но во секој случај извршени се медицински тестови врз нив и констатирано е дека имаат само површински повреди.Ди Мариа денеска присуствуваше на тренингот а оваа му беше втора собраќајна несрека оваа година.Во Јануари не по своја вина заврши во болница со крварење во пределот на раката.Минатото лето проблем имаше и Бензема кога го искрши својот скапоцен автомобил.

No Response to "Ди Мариа имаше собраќајна несреќа"

Leave A Reply