сабота, септември 04, 2010

Реал размислува да го доведе Маикон на зима.

Posted on 9/04/2010 by Raisinloaf



Бразилецот Маикон беше многу блиску до преселба во Реал Мадрид , но разликата од 5 милиони евра го откажа трансферот.
Поради многу повредени играчи во одбраната , Перез,Валдано и Мурињо размислуваат да доведат уште еден играч во одбраната.По повредите на три стопери , Пепе,Албиол и Гарај , Рамос беше присилен да игра позицијата стопер а Арбелоа како десен бек.Мурињо ке се обиде на зима да го доведе Маикон од Интер овој пат за 25 милиони евра , понуда која Интер ова лето ја одби.Доколку не успеат највероватно ке побарат нов лев бек бидејки моментално само Марсело го имат на таа позиција , со исклучок на Арбелоа кој треба да биде замена и за десната страна.

No Response to "Реал размислува да го доведе Маикон на зима."

Leave A Reply