четврток, септември 30, 2010

Тремоулинас на мета на Реал?

Posted on 9/30/2010 by Raisinloaf


Дефанзивецот на Бордо , Беноит Тремоулинас се најде на списокот на можни засилувања , тврди Калчомеркато.Жозе Мурињо ова лето имаше намера да доведе засилување на позицијата лев бек но не успеа во тоа.На мета на Реал беа Коларов и Ешли Кол но Калчомеркато тврди дека во Јануари , Реал ке тргне по Тремоулинас.24-годишниот Беноит и летото беше поврзуван со Реал но сепак конретна понуда немаше.Главен конкурент за доведувањето на Тремоулинас , би требало да биде Јувентус.Инаку , Тремоулинас со Бордо има договор до 2013 година.

No Response to "Тремоулинас на мета на Реал?"

Leave A Reply