четврток, септември 30, 2010

Без пораз под водство на Мурињо

Posted on 9/30/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо од доаѓањето во Реал Мадрид сеуште не знае за пораз.Лос Бланкос под водство на Мурињо одиграа 13 натпревари (6 пријателски , 5 првенствени и 2 во Лигата на Шампионите) во кои остварија 9 победи и 4 нерешени натпревари.

Натпревари:

Пријателска | Клуб Америја - Реал Мадрид 2:3
Пријателска | Л.А Галакси - Реал Мадрид 2:3
Пријателска | Баерн Минхен - Реал Мадрид 2:4
Пријателска | Стандард - Реал Мадрид 1:1
Пријателска | Херкулес - Реал Мадрид 1:3
Пријателска | Реал Мадрид - Пењарол 2:0
Ла Лига | Мајорка - Реал Мадрид 0:0
Ла Лига | Реал Мадрид - Осасуна 1:0
Ла Лига | Реал Сосиедат - Реал Мадрид 1:2
Ла Лига | Реал Мадрид - Еспањол 3:0
Ла Лига | Леванте - Реал Мадрид 0:0
Лига на Шампиони | Реал Мадрид - Ајакс 2:0
Лига на Шампиони | Оксер - Реал Мадрид 0:1

No Response to "Без пораз под водство на Мурињо"

Leave A Reply