сабота, септември 11, 2010

Најава : Реал Мадрид - Осасуна

Posted on 9/11/2010 by Raisinloaf


Реал Мадрид вечерва во 20:00ч. ја пречекува екипата на Осасуна.По киксот со Мајорка , Мурињо вечерва ја бара својата прва победа во Ла Лига откако го презеде Реал Мадрид.Вечерашниот противник е тимот на Осасуна која исто така во минатото коло ремизираше.Вечерва на теренот по три недели ке ги видиме Пепе и Кристијано Роналдо.Во последните 5 натпревари со Осасуна , Реал славел три пати , додека Осасуна еднаш , и еднаш играле нерешено.Мината сезона Реал на домашен терен славеше со 3:2 додека во гости беше 0:0.

Можен состав на Реал Мадрид:

Касиљас , Серхио Рамос , Пепе , Карваљо , Марсело , Чаби Алонсо , Кедира , Кристиано Роналдо , Озил , Бензема и Игуаин.

Можен состав на Осасуна : Рикардо , Монреал , Флано , Лоло , Дамиа , Некоунам , Пунал , Камунас , Сориано , Хуанфран и Аранда.

No Response to "Најава : Реал Мадрид - Осасуна"

Leave A Reply