петок, септември 17, 2010

Игуаин : Прашање на време е кога Роналдо ке проработи

Posted on 9/17/2010 by Raisinloaf


Напаѓачот на Реал Мадрид , Гонзало Игуаин застана во одбрана на својот соиграч , Кристиано Роналдо за кого мисли дека е прашање на време е кога ке проработи и ке биде оној стариот од минатата сезона кога како од шега постигнуваше голови во тандем со него.Роналдо е на теренот како машина и нормално дека е незадоволен кога нема да постигне погодок , меѓутоа и јас сум напаѓач и знам како му е , изјави Игуаин.

No Response to "Игуаин : Прашање на време е кога Роналдо ке проработи"

Leave A Reply