петок, септември 17, 2010

Марсело : Се изборив за моето место

Posted on 9/17/2010 by Raisinloaf


Цело лето како примарна трансфер цел на Реал се поврзуваше ангажман на лев бек но цела таа ситуација не го вознемири Маерсело кој игра на таа позиција , а со игрите прикажани против Осасуна и Ајакс , докажува дека Реал и не мора да ангажира нов лев бек.Марсело под тренерската палка на Мурињо почна да прикажува игри какви што се очекуваше од него , можеби единствена мана му е таа што премногу се задржува во нападот.Сепак , според пишувањата на Англиските медиуми , Реал веке го припрема теренот за ангажман на англискиот репрезентативец и член на Тотенхем , Герет Бејл , за кого се интересираат уште Милан,Ливерпул и Јунајтед.

No Response to "Марсело : Се изборив за моето место"

Leave A Reply